Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Featured

Juventus-Napoli çel javën e 15-të të Serie A, me supersfidën e këtij raundi që luhet sot duke nisur nga ora 20:30 dhe trasmetohet në...

Featured

Lautaro Martinez kujton për mediet italiane periudhën e problemeve që ka përjetuar mes Kupës së Botës në Katar dhe gjysmës së sezonit të kaluar...

Bundesliga

Krunic si monedhë shkëmbimi për Milanin. Verën e kaluar Pioli vendosi që Rade të qëndronte pavarësisht ofertave nga Fenerbahce, por tani situata ka ndryshuar...

Kalendar ferri për Romën, pesë ndeshjet e radhës vendosin fatin e sezonit Kalendar ferri për Romën, pesë ndeshjet e radhës vendosin fatin e sezonit

Serie A

Roma e Jose Mourinhos duket se ka gjetur ekuilibrat e duhura në fushë, teksa me 6 fitore në 8 ndeshjet e fundit është ngjitur...

FUTBOLL

Nis kampionati arab

Arabi Saudite

Cristiano Ronaldo pranë një momenti historik të ri në karrierën e tij të gjatë futbollistike në Arabinë Saudite. Gjithçka gati në Riad për festën...

Futboll

Rinovim për Carlos Tevez. Ish-sulmuesi i famshëm ka gjetur akordin për të firmosur deri në 2026 me Independienten, aty ku qëndron në pankinë prej...

Eredivisie

PSV Eindhoven është duke kaluar një moment historik, ndërsa u bë e para skuadër holandeze që njeh vetëm fitore në 15 javët e para...

Futboll

“Tërmet” në futbollin brazilian, pak pas mbylljes së kampionatit. Ndërsa Palmeiras feston titullin dhe Santos vajton rënien nga kategoria, Ednaldo Rodrigues është hequr nga...

ANGLI

Angli

Dëmtimi i portierit Nick Pope e ka vendosur Newcastle me “shpatulla pas murit” dhe tashmë i duhet patjetër të afrojë një gardian me eksperiencë....

Premier League

Erik Ten Hag i Manchester United është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit nëntorit në Premier League. Këtë çmim në tre muajt e...

Ten Hag nuk i ka në plan, Man. United nxjerr në shitje tre emra të mëdhenj Ten Hag nuk i ka në plan, Man. United nxjerr në shitje tre emra të mëdhenj

Premier League

Triumfi 2-1 ndaj Chelseat-t në “Old Trafford” ka bërë që Manchester United të ngjitet në vendin e 6, vetëm tre pikë larg City-t që...

Premier League

Tottenham mundet me rezultatin 1-2 nga West Ham në “Tottenham Hotspur Stadium”, në takimin e javës së 15-të të Premier League. Vendasit diktuan ritmin...

KOMBËTARE

Kombëtare

Lionel Scaloni fitoi Kupën e Amerikës dhe Botërorin si trajner i Argjentinës, por po reflekton rreth së ardhmes tek ekipi albiceleste. Edhe pse ka...

Euro 2024

Cristiano Ronaldo përgatitet për një rol prej protagonisti në Europianin e vitit të ardhshëm, pavarësisht moshës. Jo rastësisht në një intervistë, trajneri i Portugalisë,...

Euro 2024

Spanja është një nga kundërshtarët e Shqipërisë në grupin B të Euro 2024. Aty ku bëjnë pjesë edhe Italia e Kroacia. Trajneri i kombëtares...

Femrat

Edhe Shqipëria U19 për vajza mësoi këtë të premte emrat e rivaleve që do të ketë përballë në fazën e dytë të Kampionatit Europian...