Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Itali

Lautaro Martinez është ndër protagonistët kryesorë të ecurisë pozitive të Inter-it në Serie A dhe në Champions League. Me golat e tij, “zikaltrit” po...

Itali

Juventus u rikthye te fitorja pas katër ndeshjesh në kampionat teksa mposhti në “Allianz Stadium”, Frosinonen me shifrat 3-2. Dusan Vlahovic udhëhoqi edhe njëherë...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Itali

Milan u ndal në San Siro nga Atalanta në një barazim 1-1. Kuqezinjtë e nisën ndeshjen në mënyrë të shkëlqyer duke qenë se kaluan...

FUTBOLL

Futboll

Cristiano Ronaldo në telashe. Gjithçka për shkak të një festimi apo më mirë shfryrjeje padyshim vulgare. Nëse në Europë diçka e tillë do të...

Futboll

Inter Miami shmangu disfatën në javën e dytë të futbollit elitar amerikan, MLS. Në transfertë ndaj Los Angelos Galaxy, Inter Miami iu fal një...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Futboll

Falë suksesit të së premtes 3-0 ndaj Holandës, Spanja arriti një objektiv të dyfishtë. Në fakt, kampionet e botës në fuqi jo vetëm që...

ANGLI

Featured

Dënimi i Everton-it për shkeljen e “Fair Play” financiar të Premier League është ulur nga 10 pikë në 6 pikë, pas apelit të bërë...

Angli

Arsenali kërkon një sulmues të ri dhe nuk është sekret që klubi i “The Gunners” po ndjek me shumë interes Victor Osimhen si një...

Carabao Cup

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, i lumtur për suksesin në finale e Carabao Cup, tha se ishte një fitore e çmendur, por e merituar,...

Carabao Cup

Kapiteni i Liverpool, Virgil van Dijk, heroi i “The Reds” në finale e Carabao Cup, deklaroi se po e shijon shumë trofeun e parë...

KOMBËTARE

Legjionarët

Futbollistët e Kombëtares shqiptare që luajnë në kampionatet jashtë vendit kanë mbyllur një tjetër javë me paraqitje pozitive me klubet e tyre, duke lënë...

Femrat

Turneu i parë Europian i organizuar nga FSHF për këtë vit do të ulë siparin sot me ndeshjen e fundit Izrael-Shqipëri, e vlefshme për...

Legjionarët

Ernest Muçi shënoi golin e parë me Besiktasin. Sulmuesi i talentuar shqiptar u transferua në Stamboll në ditën e fundit të merkatos dimërore. 22-vjeçari,...

VIDEO/ Shënoi supergol në Turqi, Muçi shpallet "Njeriu i Ndeshjes" VIDEO/ Shënoi supergol në Turqi, Muçi shpallet "Njeriu i Ndeshjes"

Legjionarët

Ernest Muçi gjeti golin e parë në Superligën turke, në ndeshjen e tretë si titullar, që kur u transferua me bujë te Besiktas në...

Futboll

Andrea Belotti është i destinuar të qëndrojë te Torino. Sulmuesi italian që fillimisht kërkohej nga Milani dhe së fundmi nga Monaco nuk do të...