Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Itali

Juventus po mendon për një revolucion në merkaton e verës, sigurisht nisur edhe nga ideja për të ndryshuar trajner me Thiago Mottan në krye...

Itali

Bota e futbollit në Itali është në zi pas ndarjes nga jeta të Mattia Gianit. 26-vjeçari, pjesë e Castelfiorentino ndjeu shqetësime në gjoks dhe...

Itali

Rafael Leao ka shprehur sërish dashurinë që ka për Milan-in, klub me të cilin portugezi lidhi pjesën më të rëndësishme të karrierës së tij....

Featured

Felipe Anderson ka njoftuar largimin nga Lazio në fund të këtij sezoni. Mesfushori brazilian e bëri publik këtë vendim përmes rrjeteve sociale, ku shkruan...

FUTBOLL

Futboll

Andres Iniesta së shpejti mund të fillojë karrierën e tij të re si trajner. Ish-lojtari i Barcelonës mori pjesë në 14 ndeshje për Emirates...

Futboll

Njëmbëdhjetë federata anëtare të UEFA-s nga Europa Juglindore u mblodhën sot në Tiranë, në selinë qendrore të Federatës Shqiptare të Futbollit, për Mbledhjen strategjike...

Futboll

Këshilli Disiplinor (CD) i Federatës Portugeze të Futbollit (FPF) vazhdon të mos i përgjigjet kërkesës së Komitetit të Instruktorëve të Ligës (CI) në lidhje...

Eredivisie

PSV Eindhoven do të luajë ndaj Heerenveen të mërkurën e ardhshme, sfidën e javës së 31-të të Eredivise. Skuadra e Peter Bosz është do...

ANGLI

Angli

Anthony Martial dëshiron që të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni. Sipas raportimeve të medieve britanike sulmuesi francez nuk dëshiron që...

Angli

Frank Lampard refuzon propozimin e Federatës së Futbollit të Kanadasë për të marrë drejtimin e kombëtares. Kanadaja, një nga vendet organizatore të Kupës së...

Featured

Cole Palmer po përjeton një sezon ëndrrash në Londër. Djaloshi që erdhi pa bujë nga Manchester City gjatë verës së kaluar, po bënë “zhurmë”...

Featured

Chelsea fitoi 6-0 përballë Everton, në një mbrëmje ku londinezët dominuan gjithçka, por që gjithashtu solli një episod të pakëndshëm. Në pjesën e dytë,...

KOMBËTARE

La Liga

Ivan Balliu është përzgjedhur pjesë e formacionit të javës së 31 në LaLiga. Lojtari i kombëtares së Shqipërisë zhvilloi një ndeshje shumë të mirë...

Legjionarët

Atalanta e Berat Gjimshitit bëri një surprizë të madhe mesjavën e kaluar, duke fituar 0-3 në Anfield, në ndeshjen e parë çerekfinale të Europa...

Kombëtare

Kombëtarja U17 e Shqipërisë nisi paraditen e sotme përgatitjet për ndeshjen miqësore kundër Sllovenisë U17. Skuadra kuqezi kreu seancën e parë stërvitore në Udinese...

Euro 2024

Lewis Ferguson është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Bologna. Skocezi ka dhënë kontributin e tij me 6 gola dhe 4 asistime gjatë...

SOT NË SUPERSPORT