Connect with us

Hi, what are you looking for?

EURO 2024

Euro 2024

“Gjibraltari është Spanjë”, ishte një nga koret që zgjodhën Alvaro Morata dhe Rodri për të festuar fitimin e Euro 2024 përpara turmës së zjarrtë...

Euro 2024

Jehona e finaleve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024” vazhdon ende edhe pas përfundimit të saj mbrëmjen e 14 korrikut. UEFA ka përzgjedhur së fundmi...

Bundesliga

Dani Olmo ishte një nga protagonistët surprizë në këtë europian për Spanjën. Mesfushori me tipare sulmuesi nuk ishte parashikuar titullar nga ana e trajnerit...

Angli

Jude Bellingham ka komentuar humbjen 2-1 të Anglisë ndaj Spanjës në finalen e EURO 2024, dy ditë pas kësaj ndeshje. Përmes një postimi në...

MERKATO

La Liga

Nico Williams është objektivi i madh i merkatos verore për Barcelonën. “Ylli” i Athletic Bilbaos shkëlqeu me kombëtaren spanjolle, duke dhënë kontribut të madh...

Torino zgjedh një shqiptar për të zëvendësuar Buongiornon Torino zgjedh një shqiptar për të zëvendësuar Buongiornon

Merkato

Torino ka zgjedhur një shqiptar për të zëvendësuar Alessandro Buongiornin, i cili pak ditë më parë vendosi të transferohet te Napoli i Antonio Contes....

Merkato

Youssef En-Nesyri do të jetë qendërsulmuesi i ri i Fenerbahces. Jose Mourinho ngulmoi për afrimin e shtatlartit maroken dhe drejtuesit e klubit nga Stambolli...

Merkato

Interi bën një tjetër goditje në merkato, këtë herë më shumë në aspektin e perspektivës. Në pritje të komunikatës zyrtare, zikaltrit kanë depozituar në...

VENDI

Conference League

Stadiumi “Air Albania” nuk ishte i gatshëm për skuadrat e kryeqytetit për ndeshjet e turit të parë të Conference League. Si Tirana ashtu edhe...

Kategoria Superiore

Egnatia bën sërish bujë me miqësoret që organizon. Pas ndeshjes së vitit të shkuar ndaj Inter, këtë vit rrogozhinasit do të përballen me Napolin...

Kategoria Superiore

Klejdi Daci largohet nga Teuta, për të nisur një aventurë të re në Uzbekistan. Vetë klubi durrsak përmes një postimi në rrjetet sociale ka...

Kategoria Superiore

Melih Ibrahimoglu luajti ndeshjen e fundit me Egnatian. Sulmuesi do të vijojë karrierën në Superligën e Turqisë, ku do të bëhet pjesë e Koyasporit....

KOMBËTARE

Kombëtare

Eddie Howe është një nga të preferuarit e FA-së për pasuesin e Gareth Southgate në pankinën e kombëtares angleze. Trajneri i Newcastle vlerësohet shumë...

Kombëtare

Patrick Vieira mbylli të enjten aventurën me Strasbourgun në Ligue 1. Duke ndërprerë me dakordësi bashkëpunimin me klubin francez. Ish-kapiteni i Arsenalit, i cili...

Femrat

Shqipëria e vajzave do të përballet me ekipin e Norvegjisë në raundin e parë të play-off-it e vlefshme për Kampionatin Europian për vajza “Zvicër...

Lajme

Jasir Asani u rikthye titullar te skuadra e tij Gwangju pas më shumë se tre muajsh. Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë kishte luajtur vetëm...

Futboll

25 milionë Euro për kartonin e Marouane Fellaini, mesfushorin 29-vjeçar të Manchester United. Është kjo oferta, që sipas “The Sun”, Juventus-i është gati t’i...

SOT NË SUPERSPORT