Connect with us

Hi, what are you looking for?

Advertisement

ANGLI

Angli

Manchester United po kërkon lojtarë të rinj për të forcuar sulmin. Sipas raportimeve nga mediet britanike, “Djajtë e Kuq” i kanë vënë syrin Evan...

Angli

Harry Kane është i gatshëm për të nisur negociatat për rinovimin me Tottenham. Siç raportojnë mediet angleze, sulmuesi i kombëtares së “tre luanëve” është...

Merkato

Alexis Sanchez ndodhej në formë të shkëlqyer në vitin 2018. Sulmuesi, i cili ishte pjesë e Arsenalit, kërkohej me insistim nga dy klubet e...

Merkato

Perr Schuurs, qendërmbrojtësi i Torinos, po kërkohet nga klube të rëndësishëm brenda dhe jashtë Italisë. Holandezi po spikat me “Demat” dhe në të shkuarën...

Advertisement

FUTBOLL

Van Nistelrooy rrëfen pengun e karrierës

Futboll

Van Nistelrooy rrëfen pengun e karrierës. Ish-sulmuesi holandez ka hapur një etapë të re në karrierë si trajner i PSV Eindhoven. Ai është në...

Futboll

Fati dhe e ardhmja e Sergino Dest nuk do të jetë te Milani. Sipas raportimeve të medieve italiane, Maldini dhe Massara kanë vendosur të...

Futboll

Nicolo Zaniolo mori të gjithë vëmendjen gjatë merkatos së dimrit, me sulmuesin i cili u largua drejt Galatasaray. Lexo edhe:  Rregullat e reja të...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka firmosur një kontratë të rëndësishme bashkëpunimi 4-vjeҫare me kompaninë e njohur ndërkombëtare “Match Worn Shirts”. Kjo kompani ka një...

Advertisement

KOMBËTARE

Euro 2024

Anglia siguroi fitoren e dytë radhazi në eliminatoret e Euro 2024 pas asaj 1-2 përballë Italisë në Napoli. Ndërkohë që festuan edhe Islanda dhe...

Euro 2024

Anglia e mbylli në avantazh të dyfishtë pjesën e parë ndaj Ukrainës, përballje që po transmetohet në SuperSport 2. “Tre Luanët” nisën fushatën eliminatore...

Legjionarët

Qarabag po luan një miqësore përballë Galatasaray, sfidë ku Redon Xhixha ka gjetur rrugën e rrjetës. Turqit kaluan në avantazh të parët në minutën...

Sylvinho: Shqipëria është gati! Sylvinho: Shqipëria është gati!

Kombëtare

Sylvinho është gati. Trajneri brazilian do të debutojë në pankinën e Shqipërisë pikërisht mbrëmjen e të hënës në Varshavë, ndaj Polonisë, në ndeshjen e...

Advertisement

Kategoria Superiore

Kategoria e Parë

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për kuqezinjtë, një ndër skuadrat më të njohura dhe...

Flamurtari i beson Diego Longos Flamurtari i beson Diego Longos

Kategoria e Parë

Flamurtari gjen menjëherë pasuesin e Marceloo Troisit në pankinë. Vlonjatët kanë vendosur t’i besojnë pankinën italianit Diego Longo, i cili sezonin e kaluar drejtoi...

Kategoria e Parë

23 marsi i vitit 1923 shënon themelimin e klubit të Flamurtarit, një prej skuadrave më të vjetra e me më shumë traditë në futbollin...

Kategoria e Parë

Tifozët e Flamurtarit nuk e kanë kapërdirë lehtë humbjen shtëpiake me Dinamon, që e zbriti skuadrën kuqezi në vendin e tretë në Kategorinë e...

Advertisement
Advertisement