Connect with us

Hi, what are you looking for?

KOMBËTARE

Euro 2024

Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti doli krah trajnerit Sylvinho në konferencën për mediet në prag të ndeshjes vendimtare për kalimin e...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur përgatitjet për ndeshjen e tretë dhe vendimtare në grupin B të Kampionatit Europian ndaj Spanjës. Kuqezinjtë nën drejtimin e trajnerit...

Kombëtare

Sylvinho dhe skuadra e tij kanë takim me historinë të hënën në mbrëmje (21:00), ku do të matin forcat me Spanjën. Kuqezinjtë do të...

Legjionarët

Giacomo Vrioni vijon të japë sinjale pozitive. Sulmuesi kuqezi, ndonëse nuk grumbullohet prej kohësh nga Shqipëria, ka shënuar 2 gola në MLS-në amerikane në...

EURO 2024

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Euro 2024

Pas fitores 0-3 ndaj Turqisë mbrëmjen e së shtunës, Portugalia u bë skuadra e tretë pas Gjermanisë dhe Spanjës që siguroi kualifikimin për në...

Euro 2024

Hungaria regjistron fitoren e parë në EURO2024 dhe nxjerrë jashtë Europianit Skocinë. Skuadra e Rossi-t triumfoi 0-1 ndaj Skocisë në ndeshjen e luajtur në...

Euro 2024

Gjermania vuan, por në fund ia del të evitojë humbjen përballë Zvicrës duke ruajtur edhe vendin e parë në Grupin A, me takimin që...

VENDI

Kategoria Superiore

Pas më shumë se një viti, Partizani ka marrë shpërblimin prej 15 milionë lekësh të rinj nga Bashkia e Tiranës, për titullin e vitit...

Kategoria Superiore

Aldo Teqja mund të konsiderohet futbollisti më i ri i Dinamos. Klubi kryeqytetas ka arritur marrëveshjen me portierin nga Tirana, i cili duke nisur...

Kategoria Superiore

Ka përfunduar me sukses një tjetër edicion i kursit UEFA A, i 21-të që organizohet nga FSHF në vendin tonë. Kursi për licencën e...

Kategoria Superiore

Vangjel Zguro është zyrtarisht lojtari më i ri i Partizanit. Këtë lajm e bën publik klubi i “Të Kuqve” të kryeqytetit, i cili thekson...

FUTBOLL

Merkato

Juventusi po bën të pamundurën për të rinovuar me Adrien Rabiot, një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës. Mesfushori francez del lojtar i...

Euro 2024

Ndryshe nga performancat me Chelsean, Marc Cucurella është shndërruar në një tjetër futbollist te Spanja. Anësori i majtë po bën mjaft mirë me iberikët...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk ka humbur kohë për të gjetur zëvendësuesin e Mats Hummels, për të cilin nuk pati rinovim. Edhe pse zhvilloi një sezon...

SOT NË SUPERSPORT