Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Itali

Në klubin e Juventus kanë nisur të mendojnë për organikën e sezonit të ardhshëm, teksa skuadra pritet të rikthehet në Champions League. Kjo, një...

Interi rikthehet në fushë, Inzaghi rikuperon dy titullarë Interi rikthehet në fushë, Inzaghi rikuperon dy titullarë

Serie A

Interi rikthehet në stërvitje, pas një dite pushimi të merituar pas ndeshjes së fituar ndaj Atalantës, teksa me 12 pikë më shumë se vendi...

Një ekspert shpëtimi për stolin e Sassuolos, marrëveshja pritet brenda fundjavës Një ekspert shpëtimi për stolin e Sassuolos, marrëveshja pritet brenda fundjavës

Serie A

Pas shkarkimit të Alessio Dionisit, Sassuolo nuk i besoi gjatë as ndihmësit të tij Bigica, pasi humbja e thellë 1-6 ndaj Napolit tregoi se...

Serie A

Cili është roli konkret i Ibrahimovic te Milani? Është pyetja që bëjnë shumë tifozë kuqezi dhe jo vetëm, që nga rikthimi i Zlatanit në...

FUTBOLL

Futboll

Quincy Promes është arrestuar të enjten në mbrëmje në Dubai. Sulmuesi holandez, aktualisht pjesë e Spartakut të Moskës në Rusi, u dënua me 6...

Bundesliga

Donyell Malen po bën mjaft mirë këtë sezon me Borussia Dortmund. Sulmuesi holandez ka shënuar 12 gola në të gjithë kompeticionet (+2 asiste), ndërkohë...

Futboll

Drejtoria Teknike e FSHF-së ka organizuar mbledhjen e radhës me Drejtorët Teknikë të Shoqatave Rajonale në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit”. Të pranishëm në...

Futboll

Kombëtarja e Kamerunit po kalon kohë të vështira së fundmi. Eliminimi nga Kupa e Afrikës në raundin e 1/8-tave nga Nigeria, por edhe përplasjet...

ANGLI

Premier League

Pep Guardiola pranoi në konferencën për shtypin para derbit me Manchester United se sukseset e klubit të tij nuk do të zgjasin përgjithmonë. Dhe...

Premier League

Luiz Diaz mund të jetë largimi i bujshëm i Liverpoolit në verë në rast se Mohamed Salah firmos një kontratë të re me klubin...

Angli

Roberto De Zerbi është një nga trajnerët më tërheqës aktualisht në botën e futbollit. Stili që aplikon te Brighton ka tërhequr klube të mëdha...

Angli

Ndeshja e FA Cup mes Chelsea dhe Leeds United e përfunduar me shifrat 3-2, mori një vëmendje të veçantë pasi në momentin kur miqtë...

KOMBËTARE

Legjionarët

Armando Sadiku ka shënuar golin e radhës në Indi, të pestin sezonal në kampionat me Mohun Bagan. 32-vjeçari e nisi nga stoli duelin shtëpiak...

Femrat

Pas ndërprerjes së imponuar nga grumbullimi shtatë ditor i Kombëtares së vajzave dhe pjesëmarrjes në turneun “Visit Malta Trophy”, rikthehet këtë fundjavë “Abissnet Superiore”...

Euro 2024

Mario Mitaj pritet të mos qëndrojë gjatë në Rusi te Lokomotiva e Moskës, pasi klube të ndryshme europiane janë të interesuara për shërbimet e...

Legjionarët

Sherif Kallaku protagonist në fitoren e Sepsi Sf. Gheorghe në transfertë 1-2 përballë Botosanit. Sfidë e vlefshme për javën e 28-të në Liga 1...