Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Itali

Një episod qesharak u regjistrua në minutën e 36 të pjesës së parë mes Sassuolos dhe Empolit. Arbitri kryesor, Aureliano pësoi një goditje me...

Serie A

Fabio Capello, ish-trajneri i njohur i Milanit, ka analizuar situatën e kuqezinjve të Stefano Piolit në një prononcim për GDS. Milani siguroi të enjten...

Featured

Milan-Atalanta përballen këtë të djelë duke nisur nga ora 20:45 në kuadër të javës së 26-të të Serie, sfidë që për publikun shqiptar do...

Itali

I transferuar dy vite më parë nga Leipzig, Josep Martinez është bërë protagonist si titullar i portës së Genoa-s, duke treguar rritje të performancës....

FUTBOLL

Futboll

Trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka rrëfyer së fundmi një episod dramatik dhe shumë personal nga jeta e tij. Në një intervistë të dhënë...

Futboll

Kursi për licencën e trajnerit UEFA PRO që është niveli më i lartë për një trajner futbolli ka nisur prej disa muajsh dhe në...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...

Futboll

Art Smakaj shënon për Lokomotivën e Zagrebit, duke gjetur golin e parë sezonal në HNL. Elitën e futbollit kroat. 21-vjeçari dardan, i cili bën...

ANGLI

Angli

Chelsea ka kthyer sërish fokusin nga Jules Kounde, të cilin dëshiron që ta afrojë gjatë merkatos së verës. Sipas raportimeve të medieve italiane, disa...

Premier League

Nga lëndimi i Rasmus Hojlund e deri tek ambiciet e ardhshme dhe marrëdhënia me pronarin e ri Jim Ratcliffe, Erik ten Hag trajtoi disa...

Angli

Pep Guardiola nuk e fsheh dëshirën që në të ardhmen të drejtojë një kombëtare. Tekniku aktual i Manchester City, në një intervistë për “ESPN...

Merkato

Një lajm i bujshëm vjen nga Turqia në lidhje me merkaton verore të Arsenalit. Drejtuesit e Gunners kanë piketuar Kenan Yildiz si përforcimin e...

KOMBËTARE

Kombëtare

Katër miqësore ka programuar Italia në kuadër të përgatitjeve për Euro 2024. Të kaltrit janë pjesë e grupit B në Gjermani 2024, me rivalë...

Short i pamëshirshëm për Shqipërinë, e nisim ndaj Italisë në Dortmund Short i pamëshirshëm për Shqipërinë, e nisim ndaj Italisë në Dortmund

Kombëtare

Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore në muajin qershor ndaj Lihtenshtejnit. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën e Lihtenshtejnit që...

Miqësoret e Kombëtares, zbulohet një tjetër kundërshtar i kuqezinjve të Sylvinhos Miqësoret e Kombëtares, zbulohet një tjetër kundërshtar i kuqezinjve të Sylvinhos

Kombëtare

Zbulohet një tjetër kundërshtar i Shqipërisë gjatë përgatitjeve për të marrë pjesë në Europianin e Gjermanisë. Kështu pas zyrtarizimit të miqësoreve të marsit, ndaj...

Femrat

Kombëtarja shqiptare e vajzave është gati për turneun “Visit Malta Trophy”. Vajzat kuqezi mbyllën përgatitjet në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” dhe mëngjesin e...