Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Legjionarët

Stiven Shpendi nisi takimin e dytë radhazi si titullar me Empolin, skuadër që siguroi pikët e para në Serie A pas triumfit jetik 1-0...

Legjionarët

Nedim Bajrami realizoi golin e parë sezonal në kampionatin italian të futbollit. 24-vjeçari nga Tetova, shtangu Interin dhe portierin Yann Sommer me goditjen e...

Serie A

Ruben Loftus-Cheek shënoi një gol shumë të bukur në fitoren 1-3 të Milanit në ishull përballë Cagliarit të Claudio Ranierit. Mesfushori potent mbylli llogaritë...

Serie A

Interi u befasua nga Sassuolo në “San Siro”, skuadër që i shkaktoi humbjen e parë sezonale në Serie A. Golat e bukur të Nedim...

FUTBOLL

Futboll

Sërish kaos rreth Samuel Eto’o. Pas rrëfimit shokues të Henry Njalla Quan, (ish-drejtues i Federatës së Kamerunit), i cili në mesin e korrikut të...

Futboll

Sektori i Arbitrimit në Federatën Shqiptare të Futbollit, organizoi këtë javë një seminar me të gjitha arbitret para nisjes së kampionatit të vajzave. Seminari...

Futboll

Itali-Suedi ishte një nga ndeshjet e Nations League për femra, e cila u fitua me rezultatin 0-1 nga përfaqësuesja ku luan edhe futbollistja me...

Futboll

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky ka emëruar ish-kampionin e futbollit Andriy Shevchenko si këshilltarin e tij të pavarur. Lajmi bëhet i ditur nga mediat...

ANGLI

Premier League

Andre Onana nuk po i mbush pritshmëritë te Manchester United, edhe pse sezoni është i gjatë. Dhe portieri kamerunas, njësoj si lojtarët e tjerë...

Carabao Cup

Manchester City u eliminua nga Carabao Cup (Kupa e Ligës). Fituesit e tripletës gjatë sezonit të kaluar, u rrëzuan në “St. James Park” kundër...

Premier League

Roberto De Zerbi i ka bërë për vetë tifozët e Brightonit me futbollin e tij sulmues dhe zbavitës që aplikon tek ekipi i Premier...

Angli

Manchester City eliminohet në fazën e 1/16-ave të EFL Cup, pasi u mund me rezultatin 1-0 nga Newcastle. Kjo ndeshje ishte shumë e luftuar...

KOMBËTARE

Legjionarët

Nedim Bajrami gjeti golin e tij të parë sezonal, pikërisht ndaj Interit në mitikun “San Siro”, duke frymëzuar përmbysjen spektakolare të Sassuolos, që u...

Shpërthen Shpendi, bën dopietë në pjesën e parë Shpërthen Shpendi, bën dopietë në pjesën e parë

Legjionarët

Festa e për golin e parë në Serinë A për Stiven Shpendin, u shty nga flamuri i anësorit, që sinjalizoi një pozicion jashtë loje,...

Legjionarët

Stiven Shpendi sërish titullar në Serie A. Empoli pret Salernitanën në kërkim të golit dhe pikëve të para në kampionatin italian të futbollit. Dueli...

Femrat

Nisi në “Shtëpinë e Futbollit” UEFA Women’s Development U15. Shqipëria e drejtuar nga Kreshnik Krepi u përball me Luksemburgun U15, dhe në fund doli...