Connect with us

Hi, what are you looking for?

Advertisement

KOMBËTARE

Femrat

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut dhe Kenias në muajin prill. Federata Shqiptare e Futbollit ka...

Kombëtare

Shqipëria e drejtuar nga trajneri Silvinjo e nisi rrugëtimin drejt Kampionatit Europian Gjermani 2024 me një humbje në transfertë përballë Polonisë. Një debutim i...

Gjermani

Gjermania është vendi organizator i kampionatiat europian dhe “Panzerat” do të zhvillojnë vetëm ndeshje miqësore, duke mos qenë e angazhuar në kualifikuese. “Panzerat” u...

Futboll

Carlo Ancelotti duket shumë pranë pankinës së kombëtares së Brazilit. Tekniku italian i impenjuar aktualisht me Real Madrid, pritet që në fundin e sezonit...

Advertisement

FUTBOLL

James Rodriguez mbetët sërish në Greqi

Futboll

James Rodriguez u transferua me parametër 0 nga klubi i Katarit “Al Rayyan”, te grekët e Olympiacos, verën e kaluar dhe duket se është...

Uruguai gjen trajnerin e ri Uruguai gjen trajnerin e ri

Futboll

Marcelo Bielsa drejt rikthimit në pankinë. Mediat argjentinase raportojnë se tekniku është shumë pranë firmës me Federatën Uruguaiane, për të marrë drejtimin e skuadrës...

Futboll

Sergio Aguero u detyrua të tërhiqej nga futbolli para dy vitesh si pasojë e problemeve në zemër. Ish-sulmuesit iu desh të kryente edhe një...

Angli

Manjati rus Roman Abramovich, nuk kujdesej vetëm për Chelsean gjatë kohës kur drejtonte dhe financonte “Blutë e Londrës”. Së fundmi, janë zbuluar dokumenta të...

Advertisement

ANGLI

Advertisement

Kategoria Superiore

Kupa e Shqipërisë

Ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u hodh shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Goglat përcaktuan çiftet Tirana-Teuta dhe...

Kupa e Shqipërisë Kupa e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Goglat vendosën përballë Vllazninë me Egnatian ndërsa...

Kategoria e Parë

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për kuqezinjtë, një ndër skuadrat më të njohura dhe...

Flamurtari i beson Diego Longos Flamurtari i beson Diego Longos

Kategoria e Parë

Flamurtari gjen menjëherë pasuesin e Marceloo Troisit në pankinë. Vlonjatët kanë vendosur t’i besojnë pankinën italianit Diego Longo, i cili sezonin e kaluar drejtoi...

Advertisement
Advertisement