Connect with us

Hi, what are you looking for?

Advertisement

ANGLI

Angli

Manchester United po kërkon lojtarë të rinj për të forcuar sulmin. Sipas raportimeve nga mediet britanike, “Djajtë e Kuq” i kanë vënë syrin Evan...

Angli

Harry Kane është i gatshëm për të nisur negociatat për rinovimin me Tottenham. Siç raportojnë mediet angleze, sulmuesi i kombëtares së “tre luanëve” është...

Merkato

Alexis Sanchez ndodhej në formë të shkëlqyer në vitin 2018. Sulmuesi, i cili ishte pjesë e Arsenalit, kërkohej me insistim nga dy klubet e...

Merkato

Perr Schuurs, qendërmbrojtësi i Torinos, po kërkohet nga klube të rëndësishëm brenda dhe jashtë Italisë. Holandezi po spikat me “Demat” dhe në të shkuarën...

Advertisement

FUTBOLL

Futboll

Fati dhe e ardhmja e Sergino Dest nuk do të jetë te Milani. Sipas raportimeve të medieve italiane, Maldini dhe Massara kanë vendosur të...

Futboll

Nicolo Zaniolo mori të gjithë vëmendjen gjatë merkatos së dimrit, me sulmuesin i cili u largua drejt Galatasaray. Lexo edhe:  Rregullat e reja të...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka firmosur një kontratë të rëndësishme bashkëpunimi 4-vjeҫare me kompaninë e njohur ndërkombëtare “Match Worn Shirts”. Kjo kompani ka një...

Maignan Maignan

Futboll

Mike Mignan i përgjigjet me ironi miratimit nga IFAB të rregullores së re për goditjet e penalltisë me portierin që nuk do të duhet...

Advertisement

KOMBËTARE

Euro 2024

Polonia vjen si kundërshtari më i fortë në këtë grup, i ardhur nga vazo e parë. Polakët janë një rival të cilin kuqezinjtë e...

Euro 2024

Luis de la Fuente e nis suksesshëm hegjemoninë si trajner i Spanjës. Kombëtarja La Furia Roja mundi 3-0 Norvegjinë në ndeshjen e parë kualifikuese...

Kombëtare

Trajneri i Shqipërisë U17, Ervin Bulku theksoi pas barazimit 1-1 me Zvicrën se ekipi i tij bëri një paraqitje të mirë. Ai rreshtoi dhe...

Euro 2024

Zvicra nisi në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin drejt Euro 2024. Kombëtarja helvete mposhti 5-0 Bjellorusinë në ndeshjen e parë të Grupit...

Advertisement

Kategoria Superiore

Kategoria e Parë

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për kuqezinjtë, një ndër skuadrat më të njohura dhe...

Flamurtari i beson Diego Longos Flamurtari i beson Diego Longos

Kategoria e Parë

Flamurtari gjen menjëherë pasuesin e Marceloo Troisit në pankinë. Vlonjatët kanë vendosur t’i besojnë pankinën italianit Diego Longo, i cili sezonin e kaluar drejtoi...

Kategoria e Parë

23 marsi i vitit 1923 shënon themelimin e klubit të Flamurtarit, një prej skuadrave më të vjetra e me më shumë traditë në futbollin...

Kategoria e Parë

Tifozët e Flamurtarit nuk e kanë kapërdirë lehtë humbjen shtëpiake me Dinamon, që e zbriti skuadrën kuqezi në vendin e tretë në Kategorinë e...

Advertisement
Advertisement