Connect with us

Hi, what are you looking for?

EURO 2024

Euro 2024

UEFA njoftoi këtë të martë fillimin e “një procedimi disiplinor” kundër lojtarëve të skuadrës spanjolle, Álvaro Morata dhe Rodrigo Hernández, për akuza të ndryshme...

Euro 2024

Në një intervistë për Bild, Uli Hoeness, presidenti aktual i Bayernit, ka rrëfyer se është një adhurues i madh i futbollit të Luis de...

Euro 2024

Eric Cantona, legjendë e Manchester United dhe Francës, është mahnitur nga Spanja në Euro 2024. Sidomos nga Lamine Yamal, i cili vetëm pak ditë...

Euro 2024

“Gjibraltari është Spanjë”, ishte një nga koret që zgjodhën Alvaro Morata dhe Rodri për të festuar fitimin e Euro 2024 përpara turmës së zjarrtë...

MERKATO

Merkato

Bayerni është një nga klubet më aktive në këtë merkato të verës. Nga Olise te Palhinha e më gjerë, drejtuesit e klubit gjerman kanë...

Bundesliga

Borussia e Dortmundit bleu sulmuesin Guirassy nga Stuttgarti ditët e fundit, duke shtuar konkurrencën në fazën e përparme. Një situatë e cila, me sa...

Merkato

Milani këtë të martë zyrtarizoi transferimin e Jean-Carlo Simiç tek Anderlechti në Belgjikë. Qendërmbrojtësi i ri 19-vjeçar mbërriti në klubin italian në vitin 2022...

Milani eviton rreziqet, gati transferimi i mesfushorit francez Milani eviton rreziqet, gati transferimi i mesfushorit francez

Merkato

Youssouf Fofana është vetëm një hap larg transferimit te Milani. Mbërritja në Milano e pronarit të kuqezinjve, Gerry Cardinale, ka bërë që negociatat me...

VENDI

Një mbrojtës dhe një mesfushor me eksperiencë, Flamurtari godet sërish në merkato

Kategoria e Parë

Rikthimi në Kategorinë Superiore do të jetë prioritet i Flamurtarit edhe këtë sezon, teksa klubi vlonjat vijon të punojë në merkato për të përforcuar...

Conference League

7 skuadrat shqiptare mësuan sot kundërshtarët e raundit të tretë në Conference League, me shortin që u hodh në Nyon të Zvicrës. Ballkani, skuadra...

Conference League

Arbin Zejnullai nuk do të jetë i gatshëm për Egnatian në ndeshjen e parë të turit të dytë në Conference League. Kampionët e Shqipërisë...

Conference League

Skuadrat shqiptare do të mësojnë sot kundërshtarët e raundit të tretë në Conference League, me shortin që do të hidhet në Nyon të Zvicrës...

KOMBËTARE

Maresca nuk heq dorë nga Broja, e merr me vete në SHBA

Legjionarët

Chelsea ka nisur turin veror amerikan, me skuadrën që nën drejtimi ne Enzo Marescës ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do...

Moshat Kuqezi

Ekipi Kombëtar U-19 ka zyrtarizuar dy ndeshje miqësore ndaj Lihtenshtejnit në muajin gusht. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se dy federatat...

Featured

Rubin Kazan e nis me fitore sezonin e ri të Premier League-s ruse, ku protagonistë në tre gola të fitores 2-4 ishin dy shqiptarë,...

Kombëtare

Rey Manaj është bashkuar përsëri me Sivassporin. Sulmuesi lushnjar kaloi një sezon spektakolar në Superligën turke, teksa u shpall golashënuesi më i mirë i...

SOT NË SUPERSPORT