Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Serie A

Romelo Lukaku ka folur së fundmi për kalimin e tij nga Chelsea te Roma. Sulmuesi belg u shpreh për mediet italiane se beson te...

Serie A

Lazio e Sarrit e ka të vështirë të dalë nga kriza e rezultateve të fillimsezonit. Bardhekaltrit u ndalën në një barazim 1-1 në “Olimpico”...

Serie A

Trajneri i Milan, Stefano Pioli analizoi fitoren 1-0 ndaj Veronas në Serie A. Në prononcimin për mediet pas këtij takimi, tekniku italian u shpreh...

Serie A

Pas humbjes së shëmtuar ndaj Sassuolos, trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, u shfaq i hidhëruar para gazetarëve. “Kemi luajtur një ndeshje me mendje të...

FUTBOLL

Futboll

Neymar nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme eksperiencën e tij në Saudi Pro League. Sulmuesi brazilian, i cili u...

Futboll

Ermir Sahiti gjen golin e parë sezonal në radhët e Hajdukut të Splitit. Sulmuesi 24-vjeçar rezultoi vendimtar në sfidën me Lokomotivën e Zagrebit (kundërshtarë...

Futboll

Arturo Vidal mbeti i zhgënjyer nga java e parë e fazës së grupeve të Champions League. Mesfushori nga Kili, i cili luan në Brazil...

Futboll

Cristiano Ronaldo shënoi një dygolësh në fitoren 4-3 që Al Nassr arriti kundër Al Ahlit, sfidë e javës së shtatë në Arabinë Saudite. Kampionat...

ANGLI

Premier League

Manchester United largon krizën e rezultateve në Premier League falë suksesit 0-1 në fushën e Burnley-t. “Djajtë e Kuq”, që vinin pas dy humbjeve...

Premier League

Manchester City e mbyll me dy gola, por me një lojtar më pak ndeshjen ndaj Nottingham Forest në “Etihad Stadium”. Skuadra e Pep Guardiolës...

Angli

Manchester City po fiton me shifrat 2-20 ndj Nottingham Forest dhe gjithçka po flet në favor të The Citizens. Mirëpo, fraksioni i dytë nisi...

Premier League

Drejtuesit e Newcastle kanë arritur marrëveshjen e rinovimit me Bruno Guimaraes, një prej lojtarëve më të rëndësishëm tek ekipi i Eddie Howe. 42 mln...

KOMBËTARE

Featured

Trajneri i Kombëtares, Sylvinho Mendes Campos Junior së bashku me ndihmësit e tij Dorival Guidoni Junior dhe Pablo Zabaleta, kanë qenë këtë të shtunë...

Femrat

Pika e marrë me Hungarinë në ndeshjen hapëse të Ligës së Kombeve për vajza, cilësohet pozitive për Kombëtaren kuqezi të vajzave. Në takimin e...

Femrat

Shqipëria e vajzave e nisi rrugëtimin në Ligën e Kombeve për vajza me një barazim 1-1 kundër Hungarisë. Qëndresa Krasniqi zhbllokoi ndeshjen, ndërsa në...

Legjionarët

Lecce nuk ka ndërmend të ndalet. Ashtu si edhe Ylber Ramadani, “shpirti” i skuadrës që po surprizon në Serie A gjatë këtyre javëve të...