Connect with us

Hi, what are you looking for?

Advertisement

ANGLI

Angli

Mauricio Pochettino do të jetë trajneri i skuadrës së Chelsea-t deri në 2026-ën. Pas diskutimeve të një sërë emrave si alternativa për të marrë...

Angli

Me trofeun e Premier League tashmë të koleksionuar, Manchester City dhe timonieri i skuadrës, Pep Guardiola kanë kthyer vëmendjen nga dy finalet e mbetura...

Premier League

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Angli

Arsenali është në “pole position” me ofertën për Declan Rice. Mesfushori anglez pritet të jetë një nga transferimet më të shtrenjta të verës në...

Advertisement

FUTBOLL

Futboll

Myrto Uzuni dhe Granada e tij sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e elitës spanjolle, LaLiga. Sulmuesi që këtë sezon ishte protagonisti kryesor...

Futboll

Benfica e Lisbonës shpallet për herë të 38-të në histori (mban rekordin) kampione e Portugalisë. Në ndeshjen e javës së fundit të elitës së...

Futboll

Tjetër gol i Arbër Hoxhës në Kroaci. Sulmuesi i majtë dardan, realizoi për Slaven Belupon në barazimin 1-1 në transfertën kundër Istrës. Ishte minuta...

Futboll

Prej dy vitesh, Kevin Gameiro është rikthyer në vendlindje aty ku aktivizohet në Ligue 1 me skuadrën e Strasbourg. Por, karriera e 36-vjeçarit ka...

Advertisement

KOMBËTARE

Legjionarët

Jasir Asani është rikthyer te goli në Korenë e Jugut aty ku aktivizohet me skuadrën e Gwangju. Ish-sulmuesi i Partizanit ishte protagonist në triumfin...

Legjionarët

Nuk ka lindur me top, por nuk i është ndarë që në moshë të vogël. Adrion Pajaziti, i huazuar te Haugesung në Norvegji nga...

Sylvinho dërgon "spiunët" në Pragë Sylvinho dërgon "spiunët" në Pragë

Euro 2024

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho publikoi listën me emrat e 27 futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet kualifikuese për Euro 2024 në muajin qershor, fillimisht...

Kombëtare

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho publikoi listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet zyrtare të muajit qershor, të vlefshme për kualifikueset e...

Advertisement

Kategoria Superiore

Futboll

Pas Vllaznisë së femrave që u shpallën kampione të Shqipërisë, tani janë djemtë e ekipit U21 që dërgojnë trofeun e radhës në Shkodër. Kategoria...

Kategoria e Parë

Burreli mbetet në Kategorinë e Parë, ndërkohë që Pogradeci duhet të provojë sërish sezonin e ardhshëm për t’u rikthyer në divizionin e dytë të...

Kategoria Superiore

Klubi i Tiranës ka reaguar pas dënimeve nga Komisioni i Disiplinës për ngjarjet e ndodhura në takimin Tirana-Bylis (2-2). Sfidë ku një penallti e...

Kategoria Superiore

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit “sakaton” Tiranën për dhunën që u ushtrua ndaj zyrtarëve të ndeshjes me Bylisin, të zhvilluar në...

Advertisement
Advertisement