Francë

Pak ditë nga debutimi në Botëror, te Franca shqetësojnë dy titullarë

Franca vijon të ketë probleme me gjendjen fizike të futbollistike teksa katër ditë nga debutimi në Kupën e Botës ndaj Australisë, Karim Benzema dhe Raphael Varane vijojnë të stërviten veçmas grupit.

Të dy lojtarët vuanin dëmtime me skuadrat përkatëse para grumbullimit, megjithatë trajneri Didier Deschamps vendosi që t’iu besojë Benzema dhe Varane për shkak të eksperiencës dhe faktit se janë lider në fushë.

Kështu, aktivizimi i tyre në ndeshjen hapëse të Botërorit ndaj Australisë, është vendosur në dyshim ndërsa “Gjelat” në këtë edicion të Kupës së Botës mbërrijnë me statusin e favoritit. Pjesë e Grupit D, së bashku me Francën dhe Australinë janë edhe Danimarka me Tunizinë.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency