Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Pak muaj më parë mori pasaportë shqiptare, fiton medaljen e artë në “Oran 2022”

Vjen medalja e parë për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, në Algjeri. Suksesi ka ardhur në sportin e mundjes, me shumë traditë në vendin tonë, por jo nga triumfi i një shqiptari.

Medaljen e artë e fitoi çeçeni i natyralizuar shqiptar,  Zelimkhan Abakarov për peshës 65 kg, stili i lirë.

Abakarov tregoi një nivel të lartë në finale, duke e dominuar rivalin e tij egjiptian, Yehia Hafez. E e fitoi duelin me rezultatin e pastër 11-0.

Zelimkhan Abakarov është një sportist nga Çeçenia, i pajisur me pasaportë shqiptare vetëm disa muaj më parë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Zinedine Zidane është një hap larg stolit të Bayern Munich. Nga Spanja lajmin e bën të ditur Mundo Deportivo, që e jep të kryer...

La Liga

Real Madrid është futur në garë për shërbimet e Bernardo Silvës. Manchester City ka përcaktuar një klauzolë prej 50 milionë paundësh mbi portugezin, megjithëse...

Serie A

Me Stefano Piolin që ka mbyllur tashmë eksperiencën e tij në pankinën e Milanit dhe pret vetëm fundin e sezonit për t’u larguar, kuqezinjtë...

Featured

Simone Inzaghi, trajneri i Inter-it që sapo fitoi titullin kampion të Italisë deklaroi për mediet pas triumfit 1-2 në derbin ndaj Milan-it se pasioni...