Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Paketë me tre yje, Real Madrid bën gati 300 milionë euro

Real Madrid mendon për transferimet në merkaton e verës dhe janë gati të paguajnë rreth 300 milionë euro. Spanjollët do tentojnë të përforcohen edhe më shumë dhe janë tre lojtarë që rekordmenët e Champions League i duan me çdo kusht.

Jude Bellingham i Borussia Dortmund është objektivi kryesor për mesfushën. Për anglezin ka oferta nga klubet më të mëdha të Europës dhe gjermanët duan rreth 150 milionë euro për kartonin e tij.

Lexo edhe:

Khvicha Kvaratskheila i Napolit është objektivi për sulmin. Gjeorgjiani po shkëlqen në vitin e parë në kampionatin italian dhe është bërë një nga lojtarët më të kërkuar. Kryesuesit e Serie A po tentojnë ta blindojnë me kontratë të re.

Real Madrid kërkon të përforcojë edhe prapavijën. Joao Cancelo është i përzgjedhuri për linjën e majtë. Bayern Munich nuk do e blejë atë dhe Manchester City që zotëron kartonin është gati t’i dëgjojë ofertat.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...