Merkato

Pakti mes Borussias dhe Bayernit, Haaland nuk shkon te bavarezët, gëzohet Reali

Bayerni i Mynihut ka ndjekur një politikë agresive në tregun e transferimeve për shumë vite. Përveç përpjekjes për të gjetur marrëveshje të mira me skuadrat e mëdha të Europës, gjigantët e Bundesligës kanë vendosur tiraninë duke nënshkruar shumicën e talenteve që spikatin në garën më e lartë në vend.

Në vitet e fundit ata kanë nënshkruar me futbollistë të tillë si Gnabry, Nübel apo Pavard, pasi ranë në sy tek Werder Bremeni, Schalke dhe Stuttgarti. As Borussia e Dortmundit nuk mundi t’i rezistonte furisë bavareze në rastin e shitjes së Lewandowskit apo të Mario Gotzes.

Sidoqoftë, duket se kjo nuk do të ndodhë me Erling Haaland. Të paktën jo në vitin 2021. Marrëdhëniet midis dy ekipeve më të mëdha të Gjermanisë janë përmirësuar shumë në vitet e fundit. Aq sa është krijuar një pakt, sipas të cilit Bayerni ka rënë dakord të mos nënshkruajë me asnjë lojtar të Dortmundit.

Karl-Heinz Rummenigge, CEO i Bavarezëve, e zbuloi marrëveshjen disa muaj më parë. “Një gjë mund të them me siguri: Kam marrëdhënie të mira me Watzken (CEO i Borussias). Për sa kohë që do të jem të Bayerni, nuk do të ketë asnjë blerje tjetër si ajo e Lewandowskit. Gjatë viteve ne kemi vendosur marrëdhënie miqësore me Borussian edhe për merkaton.”

Kuptohet që Haaland, nëse do të largohet nga Borussia, nuk do të shkojë te Bayerni. Kjo do të thotë se Reali do të ketë një konkurrent më pak në garën për të siguruar talentin norvegjez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency