Serie B

Palermo “bie” në Venezia, Basha fiton derbin kuqezi me Alijin

Venezia u jep një goditje të rëndë objektivave të Palermos për të sigurur ngjitjen direkt në Serinë A si një ndër dy vendet e para të Serisë B, duke e mposhtur skuadrën sicialiane me rezultatin e thellë 3-0 në sfidën hapëse të javës së 38-të. Vendësit i dhanë drejtimin e duhur sfidës që në pjesën e pare, kur shënuan dy gola të shpejtë në minutat 11’ dhe 16’ me autorë Suciu dhe Stulac, ndërsa në pjesën e dytë Andelkovic vulosi rezultatin përfundimtar 3-0. Palermo, pas kësaj humbjeje, mbetet në vendin e tretë me 63 pikë, pozicion që mund ta humbasë nëse Frosinone fiton në fushën e Cesenës. Venezia shkon në kuotën e 60 pikëve dhe ka shpresa për t’u renditur e dyta në fund të sezonit. Seria B kryesohet nga Empoli, ku luan Frederik Veseli, skuadër e cila pret ta sigurojë matematikisht ngjitjen në Serinë A në takimin me Novarën.

Gjen fitoren e parë pas katër barazimeve Bari, që iu imponua me rezultatin e ngushtë 1-0 Virtus Entellas, me gol të sllovenit Balkovec. Migjen Basha arrin të fitoi derbin kuqezi me Naser Alijin dhe Asdrell Llullakun, me sulmuesin e Entellas që qëndroi gjatë gjithë kohës në stol. Bari me këtë sukses qëndron në vendin e gjashtë që i siguron pjesëmarrjen në play off.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency