Serie B

Palermo përjashtohet nga Seria B, rikthehet skuadra e sulmuesit shqiptar

Këshilli Federal i Federatës Italiane të Futbollit ka vendosur sot përjashtimin e Palermos nga Seria B, për probleme administrative, me klubin siçilian që ka falimentuar pak ditë më parë dhe është në pritje për të njohur pronarët e rinj.

Në vendimin e këshillit të FIGC u vendos që në vend të siçilianëve, në Serinë B të rikthehet Venezia, skuadër që u eliminua vetëm më 9 qershor në ndeshjen e Play Off-it përballë Salernitanës. Kujtojmë se me Venezian aktivizohet edhe sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Giacomo Vrioni, i cili luajti 24 ndeshje këtë sezon, duke shënuar edhe një gol.

Vlen të theksohet se aktualisht bashkia e Palermos po dëgjon propozimet e të interesuarve për të marrë në dorë frenat e klubit, ku kandidati më serioz është Massimo Ferrero, aktualisht president i skuadrës së Sampdorias.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency