Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Palma fiton Futsal Champions League 2023-2024, Duka u jep trofeun kampionëve të Europës

Në Jerevan të Armenisë u zhvillua finalja e madhe e UEFA Futsal Champions League 2023-2024 mes Barcelonës dhe Palma.

Një derbi spanjoll në finalen e madhe, që ofroi spektakël për tifozët e pranishëm në “Demirchyan Arena SCC”, e mbushur me emocione e gola dhe që përfundoi me fitoren e madhe të ekipit spanjoll Palma me rezultatin 5-1.

Lexoni edhe:

Kësisoj, Palma u kurorëzua për të dytin vit radhazi kampione e Europës në Futsal.

I pranishëm në këtë sfidë ishte edhe Zv.Presidenti i UEFA-s, Armand Duka, i cili në përfundim të sfidës dorëzoi medaljet dhe trofeun ekipit të Palmës në ceremoninë e organizuar nga UEFA.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....