Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Panucci: Itali e inatosur, por dua të gëzojnë shqiptarët!

Cristian Panucci përballë Italisë, përfaqësueses së vendit të tij, të cilën pavarësisht emocioneve të të qenit italian, dëshiron të mposhtë si trajner i Shqipërisë.

“Unë jam italian, por ndihem krenar që jam trajner i Kombëtares Shqiptare. Nesër do jem në fushë me djemtë e mi. Do të isha i lumtur në qoftë se do t’ia dilnim ndaj Italisë. Jam i bindur që do bëjmë një ndeshje shumë të mirë. Pres një Itali të inatosur dhe shumë serioze, sepse po merr shumë kritika. Dua të kënaqemi me një rezultat shumë të mirë.”

Mungesat: “Me Spanjën munguan Mavraj, Abrashi, Kukeli, Roshi, Cikalleshi, Strakosha, Agolli. 7 dëmtime sigurisht që ndikojnë, sepse janë lojtarë me rëndësi. Dua të them që bëmë një ndeshje të mire me Spanjën.”

Loja e Shqipërisë: “Si ishte Shqipëria me Spanjën? Kur luajtëm me Spanjën në Shqipëri, sa herë e goditëm portën? Sa herë e tentuam portën e Spanjës këtë herë? 14 raste dhe 4  goditje në kuadrat. Sa skuadra kanë luajtur mirë në Spanjë? Përgjigjja është zero.”

Formacioni: “Zgjedhja e formacionit ndaj Spanjës i kishte brenda të gjitha vlerësimet. Ishte një ndeshje jashtëzakonisht e vështirë për t’u fituar. Bëra zgjedhjet duke menduar për të dyja ndeshjet. Në qoftë se luante Sadiku dhe pësonte një dëmtim, unë nuk kisha më sulmues për Italinë. Agolli vinte nga një dëmtim i gjatë dhe nuk mund të luante dy ndeshje radhazi.”

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...