Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Panucci: Itali e inatosur, por dua të gëzojnë shqiptarët!

Cristian Panucci përballë Italisë, përfaqësueses së vendit të tij, të cilën pavarësisht emocioneve të të qenit italian, dëshiron të mposhtë si trajner i Shqipërisë.

“Unë jam italian, por ndihem krenar që jam trajner i Kombëtares Shqiptare. Nesër do jem në fushë me djemtë e mi. Do të isha i lumtur në qoftë se do t’ia dilnim ndaj Italisë. Jam i bindur që do bëjmë një ndeshje shumë të mirë. Pres një Itali të inatosur dhe shumë serioze, sepse po merr shumë kritika. Dua të kënaqemi me një rezultat shumë të mirë.”

Mungesat: “Me Spanjën munguan Mavraj, Abrashi, Kukeli, Roshi, Cikalleshi, Strakosha, Agolli. 7 dëmtime sigurisht që ndikojnë, sepse janë lojtarë me rëndësi. Dua të them që bëmë një ndeshje të mire me Spanjën.”

Loja e Shqipërisë: “Si ishte Shqipëria me Spanjën? Kur luajtëm me Spanjën në Shqipëri, sa herë e goditëm portën? Sa herë e tentuam portën e Spanjës këtë herë? 14 raste dhe 4  goditje në kuadrat. Sa skuadra kanë luajtur mirë në Spanjë? Përgjigjja është zero.”

Formacioni: “Zgjedhja e formacionit ndaj Spanjës i kishte brenda të gjitha vlerësimet. Ishte një ndeshje jashtëzakonisht e vështirë për t’u fituar. Bëra zgjedhjet duke menduar për të dyja ndeshjet. Në qoftë se luante Sadiku dhe pësonte një dëmtim, unë nuk kisha më sulmues për Italinë. Agolli vinte nga një dëmtim i gjatë dhe nuk mund të luante dy ndeshje radhazi.”

Lajme të tjera

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...