Futboll

PAOK-u huazon Ergys Kaçen tek APOEL Nicosia në Qipro

Ergys Kaçe ndryshon ambient. PAOK dhe APOEL Nicosia kanë gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin e mesfushorit shqiptar në Qipro me formulën e huazimit. Sipas mediave helene, Kaçe do të luajë gjatë 6 muajve të mbetur të sezonit te skuadra më popullore dhe më e suksesshme e Qipros.

Aktualisht APOEL Nicosia mban vendin e dytë në klasifikiin e përgjithshëm me 1 pikë më pak se Apollon LImassol dhe Kaçe është një nga goditjet më të mëdha të këtij klubi gjatë vitit të fundit. Mesfushori i lindur në Korçë që do të jetë një element shtesë dhe shumë i vlefshëm për APOEL-in, që kërkon titullin e 27-të dhe të nëntin rresht në vendin ishullor.

Ishte këmbëngulja e trajnerit Giorgos Doni për ta afruar 24-vjeçarin shqiptar, i cili gjithsesi mund të përfitojë nga hapësirat e mëdha që do t’i krijohen, për të kërkuar sërish një vend titullari te PAOK-u sezonin e ardhshëm, edhe pse ai nuk është më në planet e trajnerit Razvan Lucescu.

Gjatë javëve të fundit ishte përfolur edhe për një transferim të mundshëm të shqiptarit te skuadra e Panathinaikosit, por dështimi i operacionit për blerjen e brazilianit Rodrigo Molondo nga ana e PAOK-ut i ngriu bisedimet mes dy klubeve edhe për një marrëveshje të mundshme për Ergys Kaçen.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency