Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Paqarada nuk demoralizohet: Kemi potencial, përpara me kokën lart

Leart Paqarada u shfaq tepër i zhgënjyer por jo i dorëzuar pas barazimit ndaj Andorrës. Anësori i majtë i Kosovës, foli për emisionin “Dardanët”SuperSport, ku ndër të tjera tha:

Pritëm 3 pikë sot, por ishim pak pafat. Nuk luajtëm saktë, arbitri nuk ishte në anën tonë. Jemi shumë të zhgënjyer.

Sa më ka munguar Kosova? Dy vite, një kohë e gjatë. U gëzova dhe u lumturova shumë që u riktheva. Do i jepnim vlera pikës në Izrael nëse fitonim sot. Prisja më shumë, por të përqendrohemi në qershor.

Lexo edhe:

Kemi më shumë potencial se kaq. Kemi lojtarë me shumë kualitet. Të analizojmë se çfarë nuk shkon mirë dhe të rikthehemi edhe më fort se kaq. Me kokën lart, si gjithmonë”, deklaroi anësori i majtë.

VIDEO/ Kosovë e vakët, pikë zhgënjyese ndaj modestëve të Andorrës

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...