Futboll

Paqueta si Messi, nga problemet me zgjatjen, në “yll” futbolli

Në moshën 15-vjeçare ishte i gjatë 1 metër e 53 centimetra dhe nuk po zgjatej si bashkëmoshatarët e tij për shkak të disa problemeve me kockat. Shokët e skuadrës e tallnin për këtë arsye, ndërsa tranjerët e tij nuk besonin se ai do të bëhej futbollist.
Sot, Lucas Tolentino Coelho da Lima, i njohur ndryshe si Lucas Paquetá, është 1 metër e 80 centimetra i gjatë, e thërrasin “Magjistari” e gjithashtu shumë shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtari i ri i Milanit.
Në arkat e Flamengos do të shkojnë 35 milionë euro, shifër e konsiderueshme duke marrë parasysh se bëhet fjalë për një lojtar 21-vjeçar. Por Paquetá nuk është një futbollist dosido, të paktën në Brazil e konsiderojnë si një nga talentët më të mëdhenj të viteve të fundit, për të cilin Leonardo mposhti konkurrencën e Barcelonës e sidomos të Paris Saint-Germain. Ai krahasohet me një ikonë të kuqezinjve, Rikardo Kaká, për shkak të ngjashmërive në mënyrën e të luajturit, por dhe festimit të njëjtë pas shënimit të golit, me dy gishtat tregues të ngritura lart në qiell.
Në përgjithësi, brazilianët nuk kanë zhgënjyer kurrë me fanellën e Milanit. Mjafton të kujtojmë Kaká, Paton dhe Thiago Silvan, që u sollën në Itali pikërisht nga Leonardo, apo legjenda të tjera si Dida, Cafu, Serginho e Ronaldinho. Në rast se nuk do të ketë surpriza të pakëndshme, Lucas Paquetá do të jetë futbollisti i 35-të brazilian në historinë e kuqezinjve. Tifozët e klubit milanez shpresojnë se do të shijojnë shumë shpesh “samban” braziliane në “San Siro”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency