Premier League

Para një viti nuk e donte, tashmë e ngreh në qiell, ja për e ka Guardiola!

I lumtur për fitoren në sfidën ndaj Liverpoolit, trajneri spanjoll i Manchester City-it nuk i kurseu elozhet për skuadrën dhe për një lojtar në veçanti. Pep Guardiola foli me superlativa për Sergio Agueron autorin e golit të parë ndaj The Reds. Një vit më parë ish trajneri i Bayernit nuk e donte në skuadër argjentinasin dhe Aguero ishte gati të largohej por tashmë gjërat kanë ndryshuar për mirë me 30-vjeçarin që është zgjedhja e parë e Guardiolës në sulmin e Citiziens, me Gabriel Jesus që në shumicën e ndeshjeve është i detyruar të ngrohë stolin.

“Kemi shumë nevojë për Sergio Aguero-n në këto ndeshje, cilësia e tij bën diferencën. Ai e ka bërë këtë gjatë gjithë karrierës së tij dhe ai finalizim ishte i mrekullueshëm. Liverpool nuk pëson gola dhe ne shënuam dy.Nëse do të kishim humbur, do të kishte qenë shumë e vështirë. Por tani jemi katër pikë larg tyre dhe ata janë kryesuesit. Duhet të luftojmë shumë, por kjo fitore na jep shumë besim”, ka përfunduar Guardiola.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency