Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Parada e festës/ Ibra ndez turmën me mesazhin për mesfushorin e Interit (video)

Zlatan Ibrahimovic ishte një nga protagonistët e mëdhenj të këtij triumfi të ri të Milanin. Pas disa sezonesh të errëta dhe pa u dhuruar kënaqësi tifozëve, u desh rikthimi i gjigantit suedez për të shkundur një ekip të ri dhe pa shumë personalitet.

Ky titull i fituar nga Milani është një nga kryeveprat e karrierës së tij që ndoshta do të mbyllet pikërisht pas këtij suksesi.

Gjatë paradës së futbollistëve të “Djallit” në rrugët e Milanos, Ibra ka ndezur turmën me një kërkesë të veçantë: “Dërgojini një mesazh Hakan Calhanoglusë”.

Një “thumb” për ish-mesfushorin e Milanit, që verën e kaluar la kuqezinjtë për t’iu bashkuar skuadrës rivalë të qytetit, Interit. Zlatani, kur godet, e ka dorën fort të rëndë.

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...