Bundesliga

Paradoksi Bundesliga, Alcantara: Kjo është një çmenduri

Paradoksi Bundesliga. Me pezullimin e Ligue 1 në Francë, Premier League, kampionatit skocez dhe shumë ligave të tjera europiane, Bundesliga është i vetmi kampionat i rëndësishëm që nuk është ndalur për momentin dhe do të luhet këtë fundjavë. Krerët më të lartë të Bundesligas dhe Federatës Gjermane të Futbollit kanë vendosur që ndeshjet e kësaj fundjave të luhen pa praninë e tifozëve dhe e marta e ardhshme deri në datën 2 prill do të ndalet zyrtarisht futbolli edhe në Gjermani.

Një vendim ky që po krijon jo pak polemika pasi në lojë është jeta dhe shëndeti i futbollistëve dhe për momentin askush nuk mund të mendojë për fushën e blertë në këtë situatë që ndodhet bota. Një reagim të fortë ka bërë edhe mesfushori i Bayern Munich Thiago Alcantara. “Kjo është një çmenduri. Boll u tallët dhe kthehuni me këmbë në tokë. Le të tregohemi të qetë, tani ka gjëra shumë më të rëndësishme për të menduar se çfarëdolloj sporti”, theksoi Thiago.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency