Bundesliga

Paradoksi i mbrojtësit të Bayern/ Mbledh fonde për vaksinimin, por vetë është “no vax”

Bayerni i Mynihut mposhti 4-0 këtë të shtunë Hoffenheimin pa trajnerin Julian Nagelsmann në stol, i cili kishte rezultuar pozitiv me Koronavirus. Trajneri i kampionëve të Bundesligës u zëvendësua në stol nga Dino Toppmöller. Megjithatë, lajmi që bëri më shumë përshtypje pas ndeshjes ishte rrëfimi i Joshua Kimmich se nuk ishte vaksinuar për Covid-19. Gjithsesi, 26-vjeçari mohoi se ishte kundër vaksinimit, pavarësisht se ka dyshimet e tij.

“Po, është e vërtetë, nuk jam i vaksinuar. Kam ende disa rezerva. Mendoj se duhet respektuar vendimi im, por kjo nuk do të thotë se jam kundër vaksinimit. Nuk jam kategorik kundër, për faktin që nuk jam vaksinuar. Dua të pres studime afatgjata, jam i vetëdijshëm për përgjegjësitë e mia dhe i zbatoj rregullat për parandalimin e përhapjes së virusit çdo dy-tri ditë.” Këto janë fjalët e “yllit” të Bayernit dhe përfaqësueses gjermane, që kanë nxitur një ortek kritikash në Gjermani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency