Kategoria Superiore

Paradoksi te Luftëtari, pezullohen trajneri Ahmataj dhe dy futbollistë

Situatë paradoksale te Luftëtari vetëm dy ditë pas fitores me Kukësin në Gjirokastër, që thuajse u siguroi gjirokastritëve qëndrimin në elitë. Nëpërmjet një komunikate për shtyp, klubi i qytetit të gurtë ka njoftuar se ka pezulluar trajnerin Julian Ahmataj, ndihmësin e tij Novi dhe dy futbollistë, Aleksin e Jackson, për shkak të eliminimit nga Kupa. Drejtuesit e bluzinjve kanë gjetur kështu shkaktarët e disfatës së thellë me Tiranën në takimin e kthimit të Kupës në fazën gjysmëfinale. Kujtojmë që ky vendim vjen 3 javë para fundit të kampionatit, kur është ende në lojë qëndrimin në Superiore.

Deklarata për shtyp e Luftëtarit:

Klubi i futbollit Luftetari, pasi ka ndjekur me shqetesim ecurine e skuadres dhe sidomos humbjen e thelle ne takimin perballe Tiranes, cka solli edhe eliminimin nga Kupa e Shqiperise, stafi drejtues i klubit, ka analizuar me seriozitet situaten dhe ashtu sic ishte paralajmeruar ka marre masa disiplinore.

Nga ana jone jane pezulluar per nje afat dyjavor, trajneri Julian Ahmataj si dhe zv. trajneri Neritan Novi. Gjithashtu per nje afat dyjavor jane pezulluar edhe futbollistet Albano Aleksi dhe Jackson Ferreira Silverio.

Klubi i futbollit Luftetari nuk mund te toleroje kurrsesi paraqitje si ajo perballe Tiranes ne ndeshjen gjysmefinale te Kupes, ku skuadra u shthur totalisht, duke pesuar gola dhe nje humbje te pa pertypshme.

Luftetari ben me dije se per trajneret apo lojtaret e pezulluar nuk do te kete masa financiare, duke i paguar ata rregullisht si gjithe pjesa tjeter e skuadres.

Ne keto dy jave, skuadra ne procesin stervitor, apo ndeshjet e kampionatit do te drejtohet nga trajneri i portiereve Jovan Mihajlovic.

Arritja e objektivit mbijetese, edhe pse ende jo matematikisht ben qe skuadra te kete mundesine e rotacionit dhe ne po shohim me perparesi aktivizimin e lojtareve te cileve nuk u eshte dhene mundesia te tregojne vlerat e tyre.

Luftetari ka nisur tashme punen per formatimin e skuadres per sezonin e ri dhe perforcimin e saj me elemente cilesore. Ne jemi te vendosur te ndertojme serish nje Luftetar dinjitoz, i cili do ti jape tonin Superliges Shqiptare dhe do te beje krenar nje qytet te tere.

Ju Faleminderit

 

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency