Boks

Paralajmërimi i Tyson: Do ta hedh në tapet kundërshtarin, Foreman …

Mike Tyson ka siguruar TMZ që ai do të përpiqet të rrëzojë Roy Jones Jr. në ring, më 12 shtator, pasi mentaliteti i tij është “kërko dhe shkatërro”. Legjenda e boksit mbron kështu veten nga ata që thonë se nuk do të jetë një duel i vërtetë, por një shfaqje për të fituar para.

Pas një seance stërvitore në Los Angeles, u shfaq Tyson tepër ambicioz. “Por pres të rikthej lavdinë time. A do ta hedh në tapet? Nëse do të kem mundësi, do të jem aty për ta shfrytëzuar.”

Përgjigjja ndaj Foremanit

Tyson gjithashtu iu përgjigj legjendës së boksit, George Foreman, i cili kohët e fundit ishte i shqetësuar se dy boksierët mund të lëndohen rëndë më 12 shtator:  “Mos u shqetësoni për ne. George nuk u shqetësua se do të lënduar kur u rikthye në ring.”

Foreman doli u tërhoq kur ishte 28 vjeç, pas 10 vjetësh, ai pati një kthim legjendar në moshën 38-vjeçare. Ai u bë kampion i peshave të rënda kur ishte 45 vjeç para se të tërhiqej përfundimisht në moshën 48-vjeçare në vitin 1997. Tyson thotë se të dy, ai dhe Jones, e dinë saktësisht se çfarë po bëjnë: “Ne jemi të dy profesionistë. Ne e dimë se si ta trajtojmë veten”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency