Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Paralajmërohet Juventusi: Do të shihni ferrin në Sevilla

Paralajmërohet Juventusi
Paralajmërohet Juventusi

Sevilla do të presë Juventusin mbrëmjen e të enjtes në Andaluzi, në një sfidë që do të vendosë një prej skuadrave finaliste të Europa Leagues, trofeut të dytë më të rëndësishëm për klube në Europë.

Tifozët e klubit spanjoll janë të karikuar maksimalisht për të mbështetur skuadrën e tyre në rrugën drejt triumfit për herë të 7 në këtë kompeticion, teksa para ndeshjes kanë paralajmëruar italianët se do të shohin ferrin në Andaluzi.

Lexo edhe: 

 

“Duam të fitojmë Europa Leaguen e 7 dhe nëse Manchester United pa spitalin psikiatrik të Nervionit, Juventui do të shohë si është një spital psikiatrik në ferr. Do të bëjmë që italianët të pendohen që kanë zgjedhur të bëhen futbollistë dhe t’u dridhen këmbët sa herë që të prekin topin”, shkruhet në komunikatën e tifozve të Sevillas.

Sfida e parë mes Juventusit dhe Sevillas në Torino, përfundoi në barazim 1-1, teksa çështja e kualifikimit ëshët tërësisht e hapur mbrëmjen e të enjtes.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...