Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Paralajmëroi gjyqtarin se ishte me COVID, tenisti australian fiton “bastin”

Bernard Tomic u bë protagonist i një episodi të pazakontë në përballjen me Roman Safiullin në raundin e parë të Australian Open. Ai iu drejtua gjyqtarit më fjalët: “Jam i bindur që kam COVID-19″. Dyshimet e 29-vjeçarit u konfirmuan këtë të enjte, pasi australiani ka rezultuar i infektuar me Koronavirus.

Tomic, i cili është jashtë Australian Open, pasi humbi ndaj Safiullin 6-1, 6-4, tha se ai ende ka simptoma të sëmundjes. “Ende ndihem i sëmurë, jam më keq mendërisht sesa fizikisht, sepse doja shumë të kthehesha dhe t’i tregoja publikut australian tenistin që ata shpresojnë të jem. E di që nuk duket ashtu, por ky është fillimi i rikthimit tim. Sëmundja nuk mundi të më godiste me fuqi të plotë”, – tha australiani për “Herald Sun”.

Fakti që Tomic doli pozitiv mund të zbulojë raste të reja, pasi australiani përplasi grushtin e tij me atë të Roman Safiullin. Në fakt, australiani i kishte dhënë gjyqtarit se ishte i gatshëm të vinte bast me një darkë, duke qenë i sigurt që kishte Koronavirusin. Ai kishte hedhur akuza se organizatorët po i linin pjesëmarrësit të ndesheshin pa u bërë testin PCR.

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...