Serie A

Paratici si Moggi, kërcënon arbitrat në dhomat e zhveshjes dhe gjobitet

Juventus nuk fiton prej tre javësh në kampionatin italian, teksa pas dy barazimeve në transfertë, erdhi edhe një i tretë në “Allianz Stadium” ndaj Veronës, ku bardhezinjtë nuk shkuan përtej rezultatit 1-1 dhe kontestuan jo pak arbitrimin e ndeshjes.

Ka qenë pikërisht Drejtori Sportiv i torinezëve, Fabio Paratici, që ka rikthyer sërish në memorie sjelljet e ish administratorit të Juventusit, Luciano Moggi, pasi në pushim të ndeshjes ka shkuar në mënyrë të pa autorizuar në dhomën e arbitrave.

Paratici ka kërcënuar arbitrat e sfidës me Veronën dhe ka folur me një gjuhë ofenduese ndaj tyre, ndërsa zbulimi ëstë bërë nga Gjykata Sportive në Itali, e cila ka gjobitur me 15 mijë euro drejtuesin e Juventusit.

Kjo është hera e dytë radhazi që Paratici pezullohet për shkak të sjelljeve të papërshtatshme ndaj arbitrave, pasi edhe një javë më parë në transfertën ndaj Crotones, zbriti në pankinë në 10 minutat e fundit, prej ku nuk i kurseu kritikat e presionin ndaj gjyqtarit të ndeshjes.

Skena të tilla të Paraticit sjellin në kujtesë Luciano Moggin, ish administrator i Juventusit, ndaj të cilit u provuan akuzat se kërcënonte vazhdimisht arbitrat në dhomat e zhveshjes dhe pikërisht për këtë arsye u përjashtua përjetë gjatë procesit të “Calciopolit”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency