Ligue 1

Paredes kujton incidentin e vetëm me Messin: Ishte gati të më vriste

Leandro Paredes i është rikthyer edhe një herë triumfit 1-4 të PSG-së në “Camp Nou”. Ai ka rrëfyer historinë e tij me Lionel Messin, teksa përgjatë ndeshjes ai kishte shkëmbyer një bisedë ironike me shokët e tij të skuadrës dhe 7 herë fituesit të Topit të Artë nuk i kishte pëlqyer aspak.

Mesfushori argjentinas e ka shpjeguar rastin dhe në lidhje me këtë ai ka thënë se: “Messi u zemërua me mua për shkak të një bisede midis lojtarëve të skuadrës. Ai më dëgjoi dhe në ato momente ishte gati të më vriste”, u shpreh Paredes.

Ai më tej shtoi se ky ishte incident i vetëm mes dy lojtarëve, të cilët ishin njohur me njëri-tjetrin në kombëtaren Argjentinase dhe tashmë janë edhe shokë skuadre te kampionët francezë.

Në Paris përveç Messit dhe Paredes ndodhet edhe një argjentinas tjetër. Ai është Mauro Icardi dhe së fundmi nga ekipi u largua Di Maria. Shpesh herë në media është raportuar për harmoninë e tyre në klubin e PSG-së që tregon se incidenti i dy lojtarëve ka qenë thjeshtë në fushë dhe ka mbetur aty.

Ata gëzojnë një shoqëri të mirë dhe ky do të jetë sezoni i dytë për Messin në Francë. Pavarësisht se gjërat për të nuk kanë shkuar mirë si në planin individual dhe ekipor, ai është i gatshëm për të dhënë kontributin e tij në sezonin e ri që pritet të filloj së shpejti.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency