Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Parisi, kryeqyteti “fatsjellës” për spanjollët këtë vit

Real Madrid koleksionoi trofeun e 14-të në historinë e UEFA Champions League përballë Liverpool në finalen e këtij edicioni. Me finalen e spostuar në Francë, në Paris, madrilenët iu falën golit të Vinicius Jr. për të shkruar historinë.

Jo vetëm arritje në futboll, pasi një tjetër spanjoll ia doli që në tokën franceze të shkruante historinë. Bëhet fjalë për Rafael Nadal, i cili në Paris koleksionoi titullin e 14-të në Roland Garros përballë norvegjezit Casper Ruud.

Një vit ky, i cili do të kujtohet gjatë nga spanjollët, pasi në tokën franceze vendosen dhe thelluan rekordet e tyre, në dy disiplina të ndryshme, në futboll dhe tenis.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...