Serie B

Parma fiton dhe “prenoton” rikthimin në Serie A, shënon Ndoj

3 vite pas falimentit dhe zbritjes në Serinë D, Parma është shumë pranë rikthimit në elitën e futbollit italian. Skuadra emiliane mposhti 2-0 Ternanën në stadiumin Enio Tardini, sfidë e vlefshme për javën e 39-të Serisë B dhe duke rimarrë vendin e dytë, tashmë me një pikë më shumë se Frosinone që nga ana tjetër triumfoi 2-1 me përmbysje vetëm në fund ndaj Brescias, por Parma ka edhe 2 pikë më shumë se Palermo që shikohej si favorite për vendin e 2-të. Ndaj Ternanës së vendit të parafundit për skuadrën e Roberto D’aversas vendosën golat e Ceravolos dhe Di Gaudios në pjesën e parë. Arriti të gjente golin e parë për këtë sezon mesfushori i kombëtares Shpresa Emanuele Ndoj, por finalizimi i futbollistit shqiptar që i dha avantazhin provizor 1-0 nuk i mjaftoi Brescias që u mposht me shifrat 1-2 nga Frosinone. Në sfidat e tjera Empoli me Frederik Veselin në fushë barazoi 0-0 ndaj Carpit, por ky rezultat pak rëndësi kishte për skuadrën toskane që ka siguruar matematikisht jo vetëm rikthimin në Serinë A por edhe vendin e parë në këtë edicion të Serie B. U aktivizua në minutën e 64-ët Naser Aliji në barazimin 1-1 të Entellës ndaj Ascolit ndërsa ngrohu stolin edhe në këtë sfidë Azdren Llullaku. Titullar ndërkohë Armando Vajushi në humbjen 0-2 që pësoi Avellino në shtëpi përballë Citadellas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency