Serie A

Parma shtang Juven, barazim spektakolar në Allianz Stadium!

Parma surprizon Juventusin brenda në Allianz Stadium. Skuadra e Allegrit shpërdoroi një avantazh prej dy golash dhe regjistroi barazimin e tretë në këtë kampionat pasi u ndal në shifrat 3-3 nga ekipi emilian. 2 golat e Cristiano Ronaldos nuk u mjaftuan bardhezinjëve, me Napolin që e ngushtoi në -9 pikë disavantazhin në renditje. Është një moment jo për Juven që pas eliminimit nga Kupa e Italisë konfirmoi edhe njëherë tjetër se pa Bonuccin dhe Chiellinin të cilët janë të dëmtuar ka shumë probleme në mbrojtje dhe në të dytën sfidë bardhezinjtë pësuan 3 gola, diçka që rrallë ka ndodhur në këto vitet e fundit.  Ronaldo me dy golat e tij arriti kuotën e 17 finalizmieve në Serie A duke u ngjitur në krye të listës së golashënuesve, megjithatë po me një dygolësh iu kundërpërgjigj Gervinho teksa me golin e tij të dytë personal që erdhi në minutën e 93-të, shtangu Allianz Stadium me Parmën që ndali në një barazim 3-3 Juven. Dy golat e tjerë u shënua nga Rugani për vendasit dhe Barrila për miqtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency