Serie A

Parma triumfon në Apel, buzëqesh edhe Calaio

Parma do ta fillojë normalisht sezonin e ri të Serisë A, pasi Gjykata e Apelit ka vendosur të heqë penalizimin prej 5 pikësh, që dha më herët një gjykatë sportive.

Pezullimi i mëparshëm u dha pasi sulmuesi i emilianëve, Emmanuele Calaio ishte përfshirë në disa biseda me lojtarët kundërshtarë, në një ndeshje deçizive për ngjitjen e skuadrës në Serinë A.

Gjithsesi me vendimin e Apelit, Parma do të gjobitet vetëm me 30 mijë euro gjobë, ndërsa një ulje të ndejshme të dënimit ka përfituar edhe Calaio. Sulmuesi është dënuar me 20 mijë euro gjobë dhe pezullim deri më 31 Dhjetor të këtij viti, ndryshe nga pezullimi fillestar prej dy vitesh.

Parma kompletoi mrekullinë këtë sezon, pasi u ngjit brenda tre vitesh nga Seria D ku ra pas falimentit, në Serinë A, ku do të rikthehet të garojë mes më të mirëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency