Kategoria Superiore

Partizani, 500 mijë lekë gjobë për nisjen me vonesë të takimit me Teutën

500 mijë lekë të reja gjobë. Kaq i ka kushtuar Partizanit shtyrja për rreth 15 minuta e takimit të “Selman Stërmasit” me Teutën, për shkak të vendimin të Policisë për të mos lejuar futjen në stadium të tifozëve pa kartë identiteti. Ishin vetë pjesëtarët e klubit të kuq që nuk pranuan të niste loja pa u akomoduar të gjithë tifozët, çka për Komisionin e Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit konsiderohet mospërmbushje e detyrimeve për organizimin e ndeshjes.

Skënderbeu, për sjellje të gabuar të spektatorëve, duke hedhur mjete brenda rrethimit të fushës, në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqindmijë) lekë.

Zyrtari i Flamurtarit, Jeton Beqiri, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 20 dhe 49/2/a) të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti. Zyrtarit i ndalohet qëndrimi në dhomat e zhveshjes, stolin e rezervave dhe territorin përreth fushës.

Ndërsa lojtari i Teutës, Anel Dedic, për lojë të rëndë ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 48/1/b) të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

Zyrtari i Flamurtarit, Jeton Beqiri, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 20 dhe 49/2/a) të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti. Zyrtarit i ndalohet qëndrimi në dhomat e zhveshjes, stolin e rezervave dhe territorin përreth fushës.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency