Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Partizani barazon 1-1 në miqësoren me Robur Sienën

Partizani barazoi 1-1 me Robur Sienën miqësoren e tretë në tokën italiane, ku të kuqtë po zhvillojnë fazën përgatitore. Të dy goal e kësaj sfide u shenuan në pjesën e dytë, ku fillimisht realizuan toskanët me Emmausso 2 minuta nga starti i pjesës së dytë, ndërsa në të 68-ën barazoi Emiliano Vila, pasi përfitoi nga një gabim i mbrojtjes.

Këtë takim  të zhvilluar në stadiumin 15-mijë vendësh Artemio Franchi të Sienës trajneri i të kuqve Mark Iuliano hodhi në fushë një formacion sulmues 4-3-3, me Hoxhën në portë, në mbrojtje Fejzullahi dhe Kotobelli nga krahët, ndërsa dyshja Krasniqi në qendër të mbrojtjes. Në mesfushë u rreshtuan nga minuta e parë Adorian La Camera dhe Vila, ndërsa në sulm Basrak dhe Herrera në mbështetje të të avancuarit Xhevahir Sukaj.

Pjesa e dytë nis me ndryshime për të kuqtë, me Atandën dhe Prognin që zëvendësuan Krasniqin dhe Basrak. 15 minuta para përfundimit të kohës së rregullt Sukaj dhe La Camera ua lanë vendin Bardhit dhe Bathës, ndërsa pak minuta më vonë për Fejzullahin dhe Kotobellin u hodhën në fushë Kalari dhe Selvagio.

Partizani ishte i pafat në minutën e 88-të të takimit, kur Adorian u ndal nga shtylla. Mbyllet në barazim jë tjetër test i rëndësishëm për të kuqtë, që i jep mundësia Mark Iulianos të krijojë një ide sa më të qartë për skuadrën që ka në dispozicion në prag të sezonit të ri futbollistik.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...