Champions League

Partizani beson te kualifikimi, gati për sfidën vendimtare në Baku

Partizani është gati për “misionin azer”, ku do të tentojë kualifikimin për në fazën e dytë eliminatore të Ligës së Kampionëve, përballë skuadrës së mirënjohur të Qarabagut, në sfidën që do të zhvillohet në “Dallga Arena”, në orën 19:00.

Kundërshtari është favoriti kryesor për të vazhduar më tej aventurën, për vetë buxhetin dhe eksperiencën e madhe që disponon në arenën ndërkombëtare, por sfida e parë në “Selman Stërmasi” mbushi me shpresë “të kuqtë”.

Një takim që përfundoi në barazim pa gola, ku miqtë dominuan kontrollin e topit, por të besuarit e Lerdës u mbrojtën me kujdes, duke mos lejuar kundërshtarin të krijojë asnjë rast të pastër shënimi dhe nga ana tjetër, duke iu afruar 2-3 herë golit.

Edhe tekniku italian, Franco Lerda vlerësoi lojën e të tijve në Tiranë dhe theksoi se “të kuqtë” nuk po shkojnë për shëtitje në Baku, por do të luajnë shanset e tyre për kualifikim, të cilat tashmë janë më të larta se në momentin kur u hodh shorti.

Për këtë takim Lerda do t’i ketë të gjithë futbollistët të gatshëm, ndonëse ndryshimet në krahasim me ndeshjen e një jave më parë në Tiranë, pritet të jenë të pakta, me Trashin që pritet nga minuta e parë, ashtu si edhe sulmuesi Brown.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency