Kategoria Superiore

Partizani “bunker”, Alban Hoxha në rrugën e rekordit

Vëmendjen e suksesit të Partizanit këtë edicion pa diskutim që e kanë rrëmbyer talentet e sulmit të “të kuqve”, pasi prej kohësh nuk kishte ndodhur që tek 15 herë kampionët e vendit, në repartin e avancuar të kishte djem të rinj dhe me kaq shumë talent. Megjithatë nëse do t’i hyjmë një analize më të thellë atëherë kuptohet lehtë që çelësi i suksesit të Partizanit është mbrojtja, ose më saktë mënyra se si ekipi interpreton fazën mbrojtëse.

Vetëm një gol i pësuar, ai ndaj Skënderbeut në javën e parë me penallti, i bën “të kuqtë” të kenë mbrojtjen më të mirë të kampionatit, me formacionin e Skënder Gegës që njeh 6 fitore dhe 1 barazim, pas sfidës debutuese në kampionat. Një mbrojtje hermetike, që nuk kanë mundur ta thyejnë as skuadrat me sulmues të fortë në përbërje, kjo ndoshta edhe për shkak të formës së portierit dhe kapitenit Alban Hoxha.

Plot 7 ndeshje në kampionat pa pësuar gol, ose e thënë ndryshe më shumë se 630 minuta lojë, po të llogarisim edhe shtesat. 31-vjeçari ruan profilin e ulët, por nuk është një çudi që këtë edicion të kërkojë të përmirësojë rekordin personal të mos pësimit të golave. Në dhjetorin e 2014-ës kapiteni i Partizanit vendosi rekordin e kampionatit me 1084 minuta pa pësuar gol dhe aktualisht ka kapërcyer më shumë se gjysmën e ndeshjeve.

Me një llogari të thjeshtë, “gardianit të kuq” i duhen edhe 5 ndeshje për të thyer këtë rekord, çka do të ishte diçka e paimagjinueshme në fillimin e këtij edicioni. Bazat e suksesit tek Partizani janë ndërtuar nga prapavija e hekurt, për t’i lënë skenën yjeve të sulmit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency