Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Partizani: Dëmtimi i Çanit, jo shqetësues

Partizani reagon pak orë pas publikimit të lajmit në mediat e shkruara për një dëmtim të blerjes më të bujshme të klubit, Edgar Çani. Nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare, klubi i kuq citon mjekun e ekipit Dhimosten Gjini, i cili flet për gjendjen e ish sulmuesit të Kombëtares Shqiptare. “Gjendja fizike që po kalon sulmuesi Çani është thjesht sforcim që ka ardhur për shkak të ngarkesës në stërvitje, fakt i cili është konstatuar edhe nga mjeku Italian, i cili e ka operuar Çanin. Lojtari për disa ditë do të kryejë një program atletik të diferencuar nga grupi për tu riaftësuar , nën kujdesin e fizioterapistëve. Kjo është e vërteta në lidhje me gjendjen fizike të sulmuesit Çani”, thekson mjeku i skuadrës kryeqytetase.

Një reagim deri diku i kuptueshem nga ana e Partizanit që informon tifozët dhe publikun për situatën e shtatlartit të sulmit. Gjithsesi, nuk ka ende asnjë të dhënë për datën e rikthimit të tij në fushën e lojës. Çani u prezantua në klubin e Partizanit vetëm një javë më parë. Ai nënshkroi një kontratë 2-vjeçare me klubin e kuq ku do të mbajë të veshur fanellën me numrin 9.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...