Kategoria Superiore

Partizani dominon Bylisin, i shënon 3 gola, por shpërdoron shumë të tjerë

Pas dy barazimeve radhazi pa gola, Partizani u rikthye te fitorja, falë golit më të shpejtë të këtij sezoni në Superiore, pas vetëm 16 sekondash të Stenio Juniorit si dhe finalizimeve të Asanit e Çinarit. Një 3-0 i pastër që mund të kishte qenë më i thellë për ekipin e Dajës nëse të kuqtë nuk do të kishin shpërdoruar pafund përpara portës, dhe pse goli i fundit i Çinarit ishte për t’u vendosur në kornizë.

Vetëm 15 sekonda ka zgjatur baraspesha. Stenio Junior kaloi në avantazh skuadrën e kuqe, pas një gafe të portierit Qirko. futbollisti brazilian nuk ka falur, duke tundur rrjetën..

Në minutën e tretë u regjistrua rasti i vetëm i pastër për Bylisin me sulmuesin Antoni, i cili i vetëm para Hoxhës, pas gabimit në pasim të Bitrit, nuk arriti ta mposhtte portierin e të kuqve.

Partizani dominon lojën, krijon raste të njëpasnjëshme, por sulmuesit e të kuqve, veçanërisht Çinari, shpërdoruan shumë  (25’, 31’).

Partizani e gjeti rrugën e rrjetës me Çinarin, pas një skeme perfekte nga goditja e dënimit, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

E pabesueshme çfarë humbet Çinari brenda zonës në të 59-tën. Pas harkimit të Hakajt nga e majta, sulmuesi i Partizanit nuk finalizon dot, në afërsi të pikës së penalltisë, duke e dërguar sferën jashtë kuadratit.

Pasi vuri në vështirësi Qirkon me një goditje nga jashtë zonës, Asani shënoi golin e dytë në të 69-tën, i shërbyer nga Çinari, që lëvizi bukur nga e majta, 2-0.

Tjetër shans i artë për Partizanin me Cardozon, por sulmuesi nuk arrin të realizojë me kokë i vetëm brenda zonës. Pas harkimit të Çinarit nga e djathta, devijimi me kokë i brazilianit ishte i dobët dhe përfundoi drejt e në duart e Qirkos.

Eraldo Çinari e gjeti më në fund golin në të 84-tën, pas një inkursioni individual, i ndihmuar edhe nga devijimi i mbrojtjes.

U mbyll 3-0 për Partizanin, që mori një fitore të rëndë në kryeqytet, arriti vendin e dytë në renditje bashkë me Vllazninë dhe shton shanset në garën për titullin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency