Abissnet Superiore

Partizani e mbyll në “paqe” miqësoren ndaj kampionëve sllovenë, shënon sërish ish-lojtari i Tiranës

Partizani ka mbyllur në barazim 1-1 miqësoren e luksit ndaj kampionëve të Sllovenisë, Mariborit. Ishin të kqutë të cilët gjetën të parët rrugën e rrjetës me anë të Engjell Hotit. Ish-mesfushori i Tiranës, i afruar në këtë merkato verore ia ka dalë të përshtatet më së miri me idetë e trajnerit Dritan Mehmeti dhe pritet të rezultojë një lëvizje e goditur në merkato.

Ndërkaq, në vazhdim e lojës, Partizani pati shansin edhe të dyfishonte shifrat, por në minutën e 50-të të fraksionit të dytë, kryeqytetasit pësuan golin e barazimit me rezultatin që nuk pësoi më ndryshim. Megjithatë, në këto ndeshje rezultati është dytësor ndërsa kjo ishte sfida e tretë që Partizani luan në tokën sllovene teksa më parë ka barazuar 1-1 me Jadran Dekani dhe ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Murës.

Në program, Partizanin për muajin korrik, në datat 7 dhe 14 e presin sfidat e vlefshme për turin e parë të Conference League ndaj gjeorgjianëve të Saburtalos.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency