Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Partizani fiton me përmbysje miqësoren e parë, çfarë goli ish-i i Tiranës!

Mura – Partizani 1-2 (Marusco 6’ / Skuka 51’, Hoti 70’)

Partizani bind në miqësoren e parë në tokën sllovene përballë Muras, të cilën e mposhti me përmbysje 1-2. Rikonfirmohet lider i sulmit të kuq Skuka, që shënoi golin e barazimit, sinjal mjaft pozitiv dha edhe Hoti, afrimi i ditëve të fundit, me një gol shumë të bukur fluturimthi.

Vetëm pak ditë pas mbërritjen në Slloveni për fazën përgatitore, skuadra e drejtuar nga Dritan Mehmeti dha një provë të mirë ndaj ekipit slloven, duke shfaqur soliditet në fushë, përtej faktit që pësoi gol që në minutën e tetë.

Mehmeti e nisi këtë test me këtë formacion: Teqja, Belica, Hadros, Sota, Bitri, Marku, Rrapaj, Murataj, Hoti, Skuka dhe Cara. Duket se Engjëll Hoti, i cili vjen nga rivalët bardheblu, nuk ka pasur nevojë për shumë kojë për t’u përshtatur me mekanizmat e ekipit. Gjatë lojës u bënë disa ndërrime për të rifreskuar skuadrën.

Aktivizimi titullar, goli i shënuar, aq më tepër mënyra e bukur e realizimit, sugjerojnë se të kuqtë kanë bërë një goditje të mirëstudiuar. Në testin e dytë miqësor të kuqtë do të jenë të impenjuar ndaj NK Jardran Dekani, më 22 qershor.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...