Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Partizani fiton testin me Vastesen

Partizani i drejtuar nga Mark Juliano ka zhvilluar testin e parë miqësor në Itali të cilën e ka fituar 2-1 ndaj Vastese Calcio, ekip që militon në Serinë D të shtetit fqinj. Golat e ndeshjes për të kuqtë u shënuan që të dy në pjesën e dytë nga Vila në minutën e 58′ dhe Kalari 70′.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...

Kombëtare

Short i vështirë, por të jemi optimistë. Kështu u shpreh presidenti i FSHF-së, Armand Duka në intervistën për SuperSport, ku ndër të tjera deklaroi...