Kategoria Superiore

Partizani i Dajës i “bukur” me pjesë!

3 ndeshje, 4 pikë. Një start i mirë për një skuadër që nuk pati mundësinë të afronte askënd, “pardon” afroi një element shumë të rëndësishëm, trajnerin Ilir Daja. Partizani i admiruar për 35 minuta në sfidën ndaj Laçit, ishte një ekip me vetë-besim, imponues ndaj një kundërshtari që është trumbetuar si pretendent, nuk lëshoi hapësira dhe krijoi disa raste.

Pjesa e dytë ishte më e mirë për kurbinasit, por më e mirë në zotërimin e topit, sepse rastet sërish i prodhuan “demat” me Solomon, ndërkohë që në mbrojtje kujdesi ishte maksimal nga Bitri e Belica për të neutralizuar golashënuesin më të mirë të sezonit të shkuar, Kyrian Nwabuezen. Se për pak na doli nga mendja, Daja nuk kishte në dispozicion Jasir Asanin, William Cordeiron dhe Bryan Brown-in, 3 lojtarë që nuk janë në vagonin e fundit, por janë në lokomotivën e ekipit nga kryeqyteti.

Nuk jemi në gjëndje të përcaktojmë nëse Partizani është aq i fortë sa të luftojë për titull, në fakt as vetë lojtarët e trajneri i të kuqve nuk e kanë përcaktuar dot në çdo intervistë që kanë dhënë, megjithatë edhe pse me segmenete ky Partizan është tërheqës, më “king” se sa e kishin pikturuar opinionet futbollistike.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency