Kategoria Superiore

Partizani i papërmbajtshëm, vjen Romero, rinovon edhe Ibrahimi

E enjtja ishte një ditë mjaft intensive për Partizanin e zyrave, teksa brenda pak orësh klubi i kuq ka dhënë 9 njoftime të rëndësishme sa u përket afrimeve të reja, rinovimeve por edhe ndërprerjes së bashkëpunimit me disa lojtarë.

Zyrtarizimi i parë ishte sulmuesi 19-vjeçar, Joseph Ekuban, që vjen i huazuar nga Verona. Ai është vëllai i ish-sulmuesit të Partizanit, Caleb Ekuban, aktualisht pjesë e Trabzonsporit në Turqi.

Pas këtij njoftimi, Partizani zyrtarizoi rinovimin me Egzon Belicën dhe ndarjen me Ardit Hilën. Lajmi i radhës, tejet i rëndësishëm ishte afrimi i sulmuesit Xhamaikan, Brian Brown nga Reno 1868, për të ardhur më pas te firma me portierin Aldo Teqja.

Theofilus Solomon ishte surpriza e radhës e drejtuesit të kuq për tifozët, por nuk 16-herë kampionët në fuqi të Shqipëri nuk do të ndaleshin me kaq.

Në orët e vona të mbrëmjes u zyrtarizua edhe Aristoteles Romero. Mesfushori 23 vjeçar nga Venezuela, i cili është në pronësi të klubit Italian Crotone, mbërrin te kampionët e Shqipërisë me formulën e huazimit për një vit. Romero njëherazi pjesëtar i ekipit përfaqësues të Venezuelës, pritet t’i bashkohet shumë shpejt skuadrës.

Dhe për ta mbyllur ditën plot surpriza, u njoftua në fund ndarja me Lum Rexhepin edhe rinovimi edhe një vit me mbrojtësin Labinot Ibrahimi, i cili është pjesë e Partizanit që nga viti 2013.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency